hania@vintagesounds.pl Telefon: +4822 6524234

Co to jest styl vintage?

Aktualnie coraz częściej można oglądać, słuchać oraz czytać informacje związane z różnymi stylizacjami modowymi, które są na topie w Polsce oraz za granicą naszego kraju. Ostatnio coraz częściej słyszy się o tym, że niezwykle modny jest styl vintage. Dotyczy on przede wszystkim branży odzieżowej, ale oprócz tego styl ten jest stosowany przy wykończeniach wnętrz oraz podczas produkcji mebli. Ubrania reprezentujące ten ciekawy styl, cieszą się coraz większą popularnością wśród różnych osób. W związku z tym warto uzyskać więcej informacji na jego temat.

Kojarzycie torby w stylu vintage, szyte ze skóry naturalnej – bawolej? To są takie fasony jak TE PO PRAWEJ. Szyte ręcznie przez kaletnika, który celowo impregnując skórą torby olejem roślinnym, nadał jej autentycznego wyglądu „vintage:.Nie wiesz gdzie kupić takie torby skórzane w stylu vintage? Ja sprawdziłam ofertę kliku sklepów internetowych, najbardziej przypadła mi go gustu oferta Brytyjka.pl: www.brytyjka.pl/torby-ze-skory-naturalnej-cat-37.html

skóra vintage

tak wygląda skóra vintage stosowana w torbach

Skóra bawola – vintage, to surowiec pozyskiwany z wołu, który został sprowadzony do Polski w celach ubojowych. Jego mięso to przysmak, natomiast z pozyskiwanej skóry szyje się niezwykle wytrzymałe buty, odzież roboczą i oczywiście stylowe skórzane toby vintage, które możecie podziwiać w niektórych sklepach, współpracujących z szwalniami.

Źródło: więcej o torbach vintage znajdziecie na naszym blogu Vintage Sounds.

 

vintage styl outfit

Powyżej przykład outfitu z torbą vintage

Podstawową sprawą jest oczywiście zakładanie ubrań, które zapewniają najwyższy możliwy poziom komfortu, ale oprócz tego dzięki dobrze dobranej odzieży można nie tylko czuć się wygodnie, ale również można wyglądać atrakcyjnie i podkreślać swoją oryginalność i styl. Wspomniana wyżej moda vintage daje duże pole do popisu osobom, które interesują się oryginalną odzieżą.

Podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać w stylu vintage?

Główna zasada, na której polega styl vintage informuje nas o tym, że stare rzeczy mogą być atrakcyjne i modne. Innymi słowy do tego stylu można bez większych problemów zaliczyć stare ubrania po mamie czy też babci, które leżały w garderobie przez wiele lat. Wszystkie ubrania czy też plecaki vintage swoim wyglądem odbiegają od współczesnej mody. Oczywiście stylu vintage nie należy swobodnie łączyć z wszystkimi nowoczesnymi stylizacjami, ale istnieje możliwość podkreślenia swojej oryginalności poprzez zastosowanie atrakcyjnych, niewielkich dodatków vintage.

plecaki vintage

Powyżej plecak vintage, ze skóry naturalnej dostępny na Brytyjka.pl

Wspomniana wyżej moda vintage obejmuje ubrania, których wiek to przynajmniej 20 lat. Młodsze ubrania nie są zaliczane do tego stylu, ponieważ nie są one w stanie podkreślić różnic pomiędzy dzisiejszymi, a przeszłymi stylami – takie jest właśnie główne zadanie stylu vintage. Dodatkowo warto pamiętać, że styl ten obejmuje stare, ale zadbane ubrania, które nie są zniszczone ani zabrudzone.

Należy dodać, że styl vintage, dzięki swojej dużej swobodzie, pozwala danej osobie na podkreślenie jej charakteru oraz oryginalnego stylu. Oczywiście zakładanie starych ubrań bez żadnego ładu i składu oraz mieszanie dawniejszych styli nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej jest wybrać kilka dobrze dopasowanych, zrównoważonych, starszych elementów.

vintage plecak

Outfit z plecakiem damskim w stylu vintage. Źródło blog plecakowiec.


Koniecznie sprawdźcie:

Start: Vintage SoundsWszystkie PoradnikiKontakt z Redaktorami

Styl Vintage w stylizacjach Naszych fanek i czytelniczek

Rehela | Dodano: 18.10.2020
Bardzo lubię czuć się zauważona na ulicy, w parku, czy korytarzu uczelni. Vintage, akcesoria tego stylu oraz obuwie wg. mnie jest tanim i mocnym sposobem na podkreślanie własnego JA i zwrócenie opisanej powyżej uwagi. Wszystko zależy tak naprawdę od naszego pomysły na siebie. Haniu, dobrze opisałaś to na stronie głównej, czasem wystarczy porozmawiać z mamą, babcią aby uzyskać naprawdę oryginalne i modne dodatki czy odzież w tym stylu i za grosze czuć się wyjątkowo.
Urszula | Dodano: 11.08.2020
Mi wystarczą tak naprawdę dodatki: torebki na ramię, skórzany plecak w stylu vintage, czy getry w musztardowym kolorze. Większość takich akcesoriów mam w ulubionym lumpeksie plus u kilku sprawdzonych sprzedawców internetowych. Powiem szczerze, aby skompletować stylizację wydaję średnio 70-80zł. To przy kosztach ubierania się w sieciówkach naprawdę niedużo. Polecam sklep Fashion Vintage, Retro Women, oraz TK MaXX.

Jakie są źródła ubrań w stylu vintage?

Wiadomo więc, że moda vintage obejmuje starsze ubrania i dodatki, więc najłatwiej można je znaleźć w garderobach osób starszych (babcia, mama, itp.). Nie wszyscy mają możliwość i dostęp do takich źródeł albo wszystkie starsze ubrania są już zniszczone.

Alternatywą dla takich osób jest skorzystanie z oferty sklepów zajmujących się dystrybucją ubrań, plecaków i innych akcesoriów vintage. Są to nowe ubrania wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są stylizowane na starszą odzież. Nie trzeba więc przeszukiwać starych szaf w poszukiwaniu ubrań dopasowanych do własnych potrzeb i wymagań. Wiele takich sklepów działa w Internecie, więc ich produkty są dostępne dla klientów z całej Polski.

Szukasz dodatkowych informacji o tym jak rozpoznać autentyczną skórę naturalną vintage? My polecamy w tym miejscu sprawdzone źródło – blog Palc:

palc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *