hania@vintagesounds.pl Telefon: +4822 6524234

Torba młodzieżowa vintage

Czy torba młodzieżowa to nadal modny dodatek szkolny dla nastolatka? Czy sprawdzi się lepiej zamiast typowego młodzieżowego plecaka? Gdzie kupić takie torby na ramię? Czy lepiej szukać nietypowych, oryginalnych stylistyce fasonów w internecie, czy przejść się po Galeriach Handlowych? Dziś mamy dla was poradnik prosto z ulic Warszawy. Zapytaliśmy przechodniów, warszawiaków:

 


 1. Czy wolą plecak czy torbę na ramię do szkoły?
 2. Jakie styl torby lub plecaka najbardziej im odpowiada?
 3. Ile ostatnio wydali na nową torbę na ramię lub plecak młodzieżowy?

 


W ułożeniu pytań do ankiety konsultowaliśmy się z portalem Brytyjka.pl.Oferującym torby młodzieżowe do szkoły oraz plecaki dla nastolatków.

Torba młodzieżowa czy plecak do szkoły?

plecak szkolny vintage warszawa

 

Plecak vintage w szkolnym stylu – to klasyka. Ten wariant wybiera 66% z ankietowanych Warszawianek i warszawiaków. Celowo zestawiliśmy dziewczyny oraz chłopców w jedną pulę, tak aby lepiej odzwierciedlić decyzję większości. Torby szkolne na ramię, są w dalszym ciągu rzadziej wybierane wśród młodzieży szkolnej. Okazuje się, że głównymi powodami takiej decyzji są przede wszystkim zalety z użytkowania plecaka do szkoły:

 

 • Plecaki są pojemniejsze niż torby na ramię
 • Plecaki pozwalają na lepsze ułożenie zawartości, bez ryzyka że coś pogniecie się w środku
 • Plecaki są wygodniejsze podczas aktywności ruchowej, np. podczas pośpiesznego marszu czy biegu
 • Plecaki w lepszym stopniu dbają o zdrowe plecy oraz ramiona ucznia
 • Plecaki są bardziej „cool” (chyba są w dalszym ciągu modniejsze)

 

 

 

 

A więc jednogłośnie plecaki. Jednak ostatnio widziałam alternatywę dla typowego plecaka szkolnego właśnie tutaj. Był on bardziej modelem miejskim w stylu vintage :PCmasterrace – plecak vintage. Polecam zajrzeć pod ten adres.

 

 

 


Jaki styl plecaka lub torby młodzieżowej jest aktualnie najbardziej trendy?

torba młodzieżowa

Torba z płótna czyli „canvas” to aktualnie najmodniejszy popularny model torby młodzieżowej na ramię oraz plecaka dla nastolatków. Okazuje się, że nie tylko mieszkańcy Warszawy w swych plecakowy preferencjach  odchodzą od typowych, sztywnych, szeleszczących plecaków i toreb z nylony i poliestru, na rzecz bardziej bawełnianych rozwiązań. Przykładem takich szkolnych plecaków młodzieżowych są te z Mojebielsko.pl (ZAPRASZAM). Plecaki i „torby młodzieżowe w stylu vintage” – tak zazwyczaj określa się ten fason, to zdecydowany faworyt ankiety. Aż 52% zdobytych ogółem głosów od chłopców i dziewcząt. Wśród zalet tych toreb najczęściej wymieniane są:

 • Lekkość materiału
 • Przyjemny w dotyku materiał, canvas, który nie elektryzuje się
 • Wytrzymałość płotka, która jest 3x razy większa od nylonu

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *